Sīkfails

Palīdzība

Tel. Nr. +370 657 20 226
E-pasts:  palidziba@zoombook.lv

Jautājumu vai problēmu gadījumā palīdzības dienests sniedz atbalstu no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00. Darbadienās uz e-pasta ziņojumiem tiek atbildēts 24 stundu laikā.

Kas ir sīkfails un kādam nolūkam tas ir paredzēts?

Sīkfails ir neliela datne, kas tiek nosūtīta tīmekļa pārlūkprogrammai, lai tā to saglabātu lietotāja ierīcē, kad lietotājs apmeklē kādu tīmekļa vietni, piemēram, www.zoombook.lv Sīkfaili optimizē tīmekļa vietnes darbību un nodrošina iespēju vietnes administratoriem apkopot informāciju statistikai vai tirdzniecības veicināšanai. Sīkfaili ļauj personalizēt naviģēšanas pieredzi, atceroties katru lietotāju (piemēram, atpazīstot lietotāju, kad viņš(-a) pierakstās savā kontā, slēpjot reklāmas, kas lietotājam nav saistošas, u. tml.).

Kādus sīkfailus mēs izmantojam un kādiem nolūkiem?

Mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantoti dažādi sīkfaili un līdzīgi tehnoloģiski risinājumi, un katram no tiem ir specifiskas funkcijas. Plašāks skaidrojums ir tabulā.

Naviģēšanas sīkfaili

Šie sīkfaili ir nepieciešami, lai lietotājs varētu pārlūkot tīmekļa vietni un izmantot vietnes nodrošinātās iespējas, tostarp piekļūt drošajām vietnes zonām. Ja mēs neizmantotu šos sīkfailus, lietotāji nevarētu iegādāties mūsu produktus tiešsaistē.

Funkcionālie sīkfaili

Šie sīkfaili nodrošina iespēju atcerēties lietotāja preferences (tostarp pieteikšanās datus) un, balstoties uz tām, piedāvāt uzlabotus personalizētus risinājumus.
Ja lietotājs pievieno kādu produktu pirkumu grozam un pēc tam aizver pārlūkprogrammu, neveicot pirkumu, šie sīkfaili ļauj turpināt pasūtījuma noformēšanu nākamajā vietnes apmeklējuma reizē, proti, noteiktu laika periodu atlasītie produkti tiek saglabāti pirkumu grozā. Funkcionālie sīkfaili nav vajadzīgi tīmekļa vietnes pamatdarbības nodrošināšanai, taču tie uzlabo naviģēšanas kvalitāti un lietotāja pieredzi.

Analītiskie sīkfaili

Šos sīkfailus izmanto, lai veiktu statistisku analīzi par apmeklētāju naviģēšanas paradumiem tīmekļa vietnē. Mēs rīkojamies ar šo sīkfailu ģenerētajiem analīzes rezultātiem kā ar konfidenciālu informāciju un izmantojam tos tikai un vienīgi statistikas vajadzībām. Tīmekļa vietnē tiek izmantoti arī daži pakalpojumi, ko nodrošina trešās personas, kuras instalē savus sīkfailus neatkarīgi.

Mērķorientēti vai reklāmas sīkfaili

Reklāmas sīkfailus izmanto, lai parādītu produktus, kas lietotājam varētu būt saistoši vai kas ir līdzīgi lietotāja pirmīt skatītajiem produktiem.
Trešo personu sīkfaili ir datnes, ko nosūta uzticami trešo personu uzņēmumi. Citās tīmekļa vietnēs šie sīkfaili gādā par to, ka lietotājam tiek parādīti reklāmkarogi ar skatītajiem produktiem vai citiem saistošiem piedāvājumiem. Mums nav piekļuves trešo personu sīkfailiem, un šie dati ir tikai un vienīgi trešo personu pārziņā.

Sociālo tīklu sīkfaili

Šie sīkfaili ir nepieciešami, lai lietotājs varētu rīkoties ar ZOOMBOOK tīmekļa vietnes informāciju savā sociālā tīkla profilā. Piemēram, šīs datnes tiek izmantotas brīdī, kad lietotājs vēlas kopīgot kādu informāciju ar draugiem vai atzīmēt to kā “Man patīk”. Sociālo tīklu sīkfaili neietekmē lietotāja naviģēšanu mūsu tīmekļa vietnē.

Informācija par saglabātajiem sīkfailiem
Kā atspējot sīkfailus un pārvaldīt savas preferences?

Vairākumā pārlūkprogrammu sīkfailus var atspējot iestatījumu sadaļā. Tomēr ir jāņem vērā, ka naviģēšanas vai funkcionālo sīkfailu atspējošana ietekmē tīmekļa vietnes darbību un/vai ierobežo piedāvāto pakalpojumu klāstu.
Tālāk ir norādījumi par sīkfailu pārvaldīšanu dažādās pārlūkprogrammās.

Lai uzzinātu vairāk par sīkfailiem, to pārvaldīšanu un preferencēm trešo personu profilēšanā, apmeklējiet vietni http://www.youronlinechoices.com/en/. Lai atspējotu analītiskos sīkfailus un liegtu pakalpojumam Google Analytics apkopot informāciju par naviģēšanu, var instalēt pārlūkprogrammas spraudni: http://tools.google.com/dlpage/gaoptout.