Jaunie piedāvājumi līdz 25% 🍁

Bieži uzdotie jautājumi

+370 657 20 226

palidziba@zoombook.lv

Jautājumu vai problēmu gadījumā palīdzības dienests sniedz atbalstu no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00.
Darbadienās uz e-pasta ziņojumiem tiek atbildēts 24 stundu laikā.

Ražošana, piegāde, samaksa

Cik ilgs laiks nepieciešams produktu izgatavošanai?

Parasti klasisko fotogrāmatu, piezīmju grāmatu un plānotāju izgatavošanas laiks ir 3-4 darba dienas.

Kalendāri, kanvas, plakāti un fotokartītes tiek izgatavotas 1-2 darba dienu laikā.

PREMIUM fotogrāmatas 5-7 darba dienas.

Līdz plkst. 23:00 pieņemto pasūtījumu izgatavošana sākas nākamajā darba dienā.

Izgatavošanas datumi un piegāde.

Cik ilgi produkti tiek piegādāti?

Piegādes noteikumi Latvijā: VENIPAK un DPD un OMNIVA  preci piegādā 2 darba dienu laikā. Ātrākai piegādei iesakām izvēlēties DPD pakomātu.

Ražošanas datumi un piegāde

Vai Jūs piegādājat arī uz ārzemēm?

Jā, piegādājam uz citām Eiropas valstīm, izņemot Īriju un Lielbritāniju. Pilnu valstu sarakstu varat apskatīt grozā pēc tam, kad izvēlēta piegāde uz ārzemēm.

Kāda būs fotogrāmatas gala cena?

Cenu iespējams uzzināt ērti, izmantojot mūsu kalkulatoru šeit.

Ja fotogrāmatas maketu veido datorā, cenu var noskaidrot redaktorā, noklišķinot uz pogas "Pasūtīt" vai pogas "Mainīt iestatījumus" redaktora augšējā rīkjoslā. Ja veidojat maketu tālrunī, redaktorā noklikšķiniet uz trim svītrām kreisajā augšējā stūrī un atlasiet “Grāmatas iezīmes”, lai noskaidrotu cenu.

Fotogrāmatas gala cena ir atkarīga no izvēlētā formāta, vāka veida, lappušu skaita un lapu spīduma. Atlaides tiek piemērotas pēc atlaides koda ievadīšanas pirkumu grozā.

Kā es varu apmaksāt pasūtījumu?

Maksājiet par ZOOMBOOK produktiem ar karti vai arī "Kevin" elektrisko maksājumu sistēmu. Apmaksa tiek veikta izmantojot pircēja elektroniskās bankas sistēmu.

Ja uzņēmumam nepieciešams avansa rēķins apmaksai ar bankas pārskaitījumu - atzīmējiet grozā, ka klients ir uzņēmums, ievadiet uzņēmuma rekvizītus un atzīmējiet ķeksīti "Avansa rēķins".

Vai es varu izsekot savu pasūtījumu?

Jūs varat izsekot savu pasūtījumu, ielogojoties savā kontā. Jūsu kontā ir sadaļa "Mani pasūtījumi" - tur tiek glabāta visa pasūtījumu vēsture. Savā kontā redzēsiet ne tikai pasūtījuma izpildes laiku, bet arī pasūtīto preču daudzumu, samaksāto naudas summu un piegādes informāciju. Jūs atradīsiet arī pasūtījuma veikšanas laikā izmantoto atlaižu kupona numuru.

Pēc pasūtījuma veikšanas katrs ZOOMBOOK lietotājs saņem divus e-pastus. Pirmā vēstule ir maksājuma apstiprinājums, savukārt otrajā tiek paziņots par saražoto produktu, kas ir pieejams saņemšanai, un nosūtīts rēķins.

Mani pasūtījumi

Vai izsniedzat rēķinu?

Rēķins tiek nosūtīts uz e-pastu kopā ar paziņojumu par saražoto preci. Rēķinu iespējams lejupielādēt no sava konta, sadaļā "Mani pasūtījumi".

Ja klients ir uzņēmums, rekvizīti jānorāda veicot pasūtījumu.

Ja uzņēmumam nepieciešams avansa rēķins apmaksai ar bankas pārskaitījumu - izvēlieties grozā, ka klients ir uzņēmums, ievadiet uzņēmuma rekvizītus un atzīmējiet ķeksīti "Avansa rēķins".

Cik ilgi tiek glabāti izveidotie un pasūtītie produkti?

Izstrādē esošie produkti tiek glabāti vienu gadu no pēdējās kolekcijas, bet pasūtītās preces tiek glabātas divus gadus no pasūtījuma datuma. Klienti 15 dienas pirms dzēšanas tiek informēti e-pastā. Uzglabāšanas periodam tuvojoties beigām, sadaļā "Mans plaukts" blakus produktiem tiek norādītas atlikušās uzglabāšanas dienas. Lai pēc glabāšanas perioda beigām produkts netiktu dzēsts, to var pasūtīt atkārtoti vai tajā var veikt labojumus un saglabāt izmaiņas, tādējādi paildzinot glabāšanas periodu.

Par produktiem

Vai fotogrāmatai ir pirmā lapa?

Klasiskajās fotogrāmatās ir baltas priekšlapas. Maketēšanas laikā tās ir redzamas redaktorā.

Veidojot PREMIUM fotogrāmatu, iespējams izvēlēties baltas vai melnas priekšlapas. Maketējot tās redaktorā nav redzamas

Kādas ir fotogrāmatas lapas?

Klasiskā fotogrāmata
Fotogrāmatām var atlasīt klasiskās matētās iekšlapas, klasiskās glancētās iekšlapas vai ekstra glancētās iekšlapas, kas tiek apstrādātas ar UV laku.

Klasiskās matētās iekšlapas un ekstra glancētās (ar UV laku) iekšlapas tiek izgatavotas, izmantojot 170 g/m2 MultiArt Silk papīru. Glancētās iekšlapas tiek izgatavotas no 200 g/m2 MultiArt Gloss papīra.

PREMIUM fotogrāmatās tiek izmantots 800 g/m2 fotopapīrs.

Kā matētas lapas atšķiras no spīdīgām lapām?

Klasiskā fotogrāmata
Klasiskām matētām iekšlapām piemīt Silk papīra dabīgais spīdums, un tās nav pilnībā matētas.

Klasiskās glancētās un matētās iekšlapas ir ļoti līdzīgas. Arī papīra biezums ir gandrīz identisks, taču glancētā papīra virsma ir spīdīgāka.

Ja vēlaties izteikti spīdīgas iekšlapas, ieteicams izvēlēties EKSTRA glancēto papīru, kas ir apstrādāts ar speciālu UV laku — tieši tā piešķir virsmai papildu spīdumu un īpaši smalku tekstūru.

PREMIUM fotogrāmata
Matētu lapu virsmai ir ļoti smalka tekstūra. Glancētām lapām ir stiklam līdzīgs spīduma efekts.

Kāds lappušu skaits ir fotogrāmatā?

Klasiskā fotogrāmata
Minimālais lapu skaits ir 24 lapas, maksimālais - 120 lapas. Lapas tiek pievienotas pa astoņām lapām vienā piegājienā.

PREMIUM fotogrāmata
Minimālais lapu skaits ir 20 lapas, maksimālais - 50 lapas. Lapas tiek pievienotas pa divi.

Kādas ir piezīmju grāmatiņas lapas?

Piezīmju grāmatiņas iekšlapas ir dzeltenīgā krāsā. Piezīmju grāmatiņas lapas var būt:

  • bez drukas (tukšas lapas)
  • ar līnijām
  • ar punktiem (punktu režģis)

Piezīmju grāmatiņas lapas ir jāatlasa programmā, izvēlnē "Lapas".

Kādas ir darba kalendāra lapas?

Darba kalendāra iekšējās lapas ir baltas.

Kāds audekls tiek izmantots fotoaudeklu ražošanā?

Apdrukai tiek izmantots sintētiskais audekls, kuram ir audekliem raksturīga nedaudz raupja virsma. Audekls izstiepts uz koka balsta 4 - 5 cm biezumā.

Kā lietot ZOOMBOOK redaktoru?

Vai redaktors tālrunī ir mainījies?

Jā, tagad varat izmēģināt jauno redaktoru savā tālrunī! Tas ir atjaunināts ar funkcijām, kas iepriekš bija pieejamas tikai tiem, kuri darbojās datorā: automātiska saglabāšana, tematiskās veidnes, iespēja pievienot ilustrācijas vai fonus, vairāk teksta rediģēšanas iespēju un citas funkcijas. Esam arī atjauninājuši automātiskās izkārtošanas opciju, kas ļauj vēl vieglāk izvietot fotoattēlus maketā.

Kuru pārlūkprogrammu labāk izmantot?

ZOOMBOOK programmas darbojas visās tīmekļa pārlūkprogrammās. Mēs iesakām izmantot Google Chrome tīmekļa pārlūkprogrammu - tajā ZOOMBOOK programmas darbojas visātrāk.

Cik fotoattēlus var augšupielādēt vienlaikus?

Darbojoties datorā, redaktorā vienlaikus augšupielādējamo fotoattēlu skaits nav ierobežots. Jūs jebkurā laikā varat augšupielādēt fotoattēlus fotogrāmatā tieši no sava datora.

Veidojot maketu tālrunī, redaktorā maksimālais augšupielādējamo fotoattēlu skaits ir 120. Varat augšupielādēt fotoattēlus fotogrāmatā tieši no savas ierīces vai sociālajiem tīkliem.

Ko nozīmē dzeltenā līnija redaktorā?

Fotogrāmatas maketā redzamā dzeltenā, punktotā līnija norāda uz nepietiekamas redzamības zonu.

 

Attēls aiz līnijas saglabāsies, taču jāpārliecinās, ka aiz līnijas nav atainoti svarīgi elementi (piemēram, cilvēku sejas). Ražošanas gaitā daļa attēla var tikt nogriezta vai, ja izvietota atvēruma vidū, pēc izdrukas nebūs labi saskatāma.

Ieteicams neizvietot vienu fotoattēlu pa divām lappusēm, jo pēc izdrukas cilvēku sejas vai citi svarīgi elementi atvēruma vidū nebūs labi saskatāmi. Optimālam rezultātam ieteicams izvēlēties PREMIUM fotogrāmatu, kurā, pateicoties Lay Flat tehnoloģijai, vienu fotoattēlu var bez bažām izvietot pa visu atvērumu — attēls izskatīsies viengabalains.

Kā mainīt izveidotā produkta formātu?

Formātu var mainīt ļoti vienkārši.

Darbojoties datorā, redaktorā nospiediet dzelteno pogu "Mainīt iestatījumus".

Veidojot maketu tālrunī, redaktorā noklikšķiniet uz trim svītrām kreisajā augšējā stūrī un atlasiet “Grāmatas iezīmes”.

SVARĪGI! Pēc formāta maiņas daži elementi var tikt pārvietoti, tāpēc rūpīgi pārskatiet maketu pirms pasūtīšanas.

Kā izvēlēties personīgo segumu?

Varat atlasīt visas fotogrāmatas funkcijas, izveides sākumā nospiežot pogu "IZVEIDOT" vai arī varat mainīt funkcijas jebkurā brīdī izveides laikā.

Darbojoties datorā, redaktorā nospiediet dzelteno pogu "Mainīt iestatījumus".

Veidojot maketu tālrunī, redaktorā noklikšķiniet uz trim svītrām kreisajā augšējā stūrī un atlasiet “Grāmatas iezīmes”.

Kā samainīt lappuses fotogrāmatā?

Veidojot maketu datorā, redaktorā atlasiet režīmu "Kopskats". Lai pārvietotu atvērumu, noklikšķiniet uz tā un velciet uz vietu, kur vēlaties to ievietot.

Veidojot maketu tālrunī, redaktora augšējā izvēlnē noklikšķiniet uz priekšpēdējās ikonas (grāmatiņa ar zīmuli). Lai pārvietotu atvērumu, klikšķiniet uz apaļās pogas ar bultiņām, mirkli paturiet un tad velciet atvērumu uz augšu vai uz leju.

Kā saglabāt preci?

Lai saglabātu preci, lietotājam jāreģistrējas vai jāpiesakās.

Veidojot maketu datorā, redaktorā ir automātiskas saglabāšanas funkcija, kas pēc 5 minūšu darba sāk saglabāt paveikto un programmā augšupielādētos fotoattēlus, ja esat pieteicies. Darbs tiek automātiski saglabāts ik pēc 5 minūtēm. Varat saglabāt arī izkārtojuma izmaiņas, noklišķinot uz pogas "Saglabāt" redaktora labajā stūrī.

Veidojot maketu tālrunī, darbs tiek automātiski saglabāts ik pēc 2 minūtēm. Izmaiņas maketā var arī saglabāt, augšējā izvēlnē noklikšķinot uz mākoņa ikonas.

Cik bieži izmaiņas ir jāsaglabā?

 

Saglabāšanas brīdī fotoattēli tiek nosūtīti uz serveri. Ieteicams saglabāt fotogrāmatu pa daļām, pretējā gadījumā galīgā izkārtojuma saglabāšana var aizņemt laiku. Veidojot maketu datorā, redaktorā ir automātiskas saglabāšanas funkcija, kas pēc 5 minūšu darba sāk saglabāt fotogrāmatu un programmā augšupielādētās fotogrāfijas, ja lietotājs ir pieteicies. Veidojot maketu tālrunī, darbs tiek automātiski saglabāts ik pēc 2 minūtēm.

Kā es varu atrast saglabāto produktu?

Visi izveidotie un saglabātie produkti tiek glabāti jūsu grāmatplauktā. Katru plauktā esošo produktu varat atvērt un rediģēt jebkurā laikā. Varat arī tos kopēt, dzēst vai pārdēvēt. Varat piekļūt savam grāmatu plauktam, noklikšķinot uz "Mans grāmatu plaukts".

Kā kopēt izveidoto produktu?

Pēc pieteikšanās savā profilā un pāriešanas uz sadaļu "Mans plaukts" noklikšķiniet uz pelēkā kvadrāta uz veidojamās preces un izvēlieties kādu no pieejamajām darbībām. Lai kopētu - izvēlieties "Kopēt".

Kā izdzēst izveidoto produktu?

Pēc pieteikšanās savā profilā un pāriešanas uz sadaļu "Mans plaukts" noklikšķiniet uz pelēkā kvadrāta uz veidojamās preces un izvēlieties kādu no pieejamajām darbībām. Lai dzēstu - atlasiet "Dzēst".

Kā apskatīt izveidoto produktu?

Ieejot savā profilā un pārejot uz sadaļu "Mans plaukts", blakus vienmēr tiek rādīts jūsu veidojamās preces nosaukums, formāts un cena. Varat veikt citas darbības, noklikšķinot uz pelēkā kvadrāta uz izveidotā produkta. Katru jūsu plauktā esošo darbu var atvērt, skatīt un turpināt veidot jebkurā laikā.

Kā pasūtīt izveidoto produktu?

Lai pasūtītu, noklišķiniet uz pogas "Pasūtīt".

Svarīgi: lai veiktu pasūtījumu vai saglabātu iesākto produktu, Jums jāreģistrējas vai jāpiesakās savā ZOOMBOOK kontā.

Par fotogrāfijām

Kādus fotoattēlu formātus var izmantot?

JPG vai PNG formātā saglabātos fotoattēlus var augšupielādēt ZOOMBOOK redaktorā.

Kā izvēlēties fotoattēlus?

Izvēloties fotogrāfijas, svarīgākais ir pievērst uzmanību fotogrāfiju kvalitātei un izšķirtspējai (tai nevajadzētu būt zemākai par 300 dpi). Pretējā gadījumā fotogrāfija būs izplūdusi. Ja fotogrāfijas izšķirtspēja ir ļoti zema, tad arī gala attēla izšķirtspēja būs zema. Programma Jūs brīdinās - uz fotoattēla parādīsies sarkana izsaukuma zīme.

Izvairieties no tumšām fotogrāfijām: cilvēku sejām ēnā, fotografējot pret sauli. Šādas fotogrāfijas grāmatai būs par tumšu. 

Kā sagatavot fotogrāfijas?

Fotogrāfijas var augšupielādēt bez papildu sagatavošanas. Programmā var regulēt pārāk tumšas vai pārāk gaišas fotogrāfijas un krāsu piesātinājumu.

Piezīme: atcerieties, ka fotoattēli datora ekrānā bieži izskatās asāki un gaišāki.

Kāpēc krāsas atšķiras?

Pārsvarā fotoattēlu krāsas atšķiras monitora iestatījumu dēļ, fotoattēli ekrānā var izskatīties gaišāki un/vai tumšāki nekā fotoattēlu grāmatā. Krāsu atšķirības izraisa arī nepareizi kalibrēts monitors.

Fotogrāmatā iespiestās fotogrāfijas atšķiras no fotolaboratorijā drukātajām atšķirīgās drukas tehnoloģijas dēļ. ZOOMBOOK fotogrāmatas tiek drukātas uz speciāla papīra, un prese ir kalibrēta pēc īpašiem starptautiskajiem standartiem.

Ja jums ir kādi jautājumi par fotogrāmatu drukāšanu, varat sazināties e-pastā ar palidziba@zoombook.lv.

Vai ir pareizi izmantot tālruņa fotoattēlus?

Jā, varat izmantot ar tālruni uzņemtos fotoattēlus. Taču, izvēloties fotogrāfijas, svarīgākais ir pievērst uzmanību fotogrāfiju kvalitātei un izšķirtspējai (tai nevajadzētu būt zemākai par 300 dpi). Pretējā gadījumā fotoattēls būs izplūdis. Ja fotoattēla izšķirtspēja ir ļoti zema, programma jūs brīdinās — uz fotoattēla parādīsies sarkana izsaukuma zīme. Fotoattēlus no telefona iesakām veidot mazākus, piemēram, fotogrāmatas gadījumā uz lapas vai vāka ievietot 3-4 bildes, nevis 1 fotogrāfiju.

Izvairieties no tumšām fotogrāfijām: cilvēku sejām ēnā, fotografējot pret sauli. Šādas fotogrāfijas būs pārāk tumšas.

Kā izmantot vecās papīra fotogrāfijas?

Lai izmantotu papīra fotogrāfijas, vislabāk tās skenēt un saglabāt JPG formātā – tad tās var ielādēt redaktorā. Vēl viena iespēja ir fotogrāfijas pārfotografēt, taču, ja izvēlaties šo metodi, pārliecinieties, ka pārfotografētās fotogrāfijas ir asas un nav izplūdušas.

Vai vienu fotoattēlu var izvietot pa divām lappusēm?

Jā, var.

BET, izvietojot klasiskā fotogrāmata vienu fotoattēlu pa visu atvērumu, iesakām pārliecināties, ka nofotografēto personu sejas nav tuvu atvēruma vidusdaļai jeb locījuma vietai. Var gadīties, ka locījuma vietas tuvumā sejas nebūs labi saskatāmas. Drošāk ir izvietot attēlus tā, lai sejas atrastos tuvāk lappušu ārmalām.

Veidojot PREMIUM fotogrāmatu, var izvietot vienu fotoattēlu pa visu atvērumu, ja vien tas izskatās gaumīgi. Pateicoties LayFlat tehnoloģijai, PREMIUM fotogrāmata lapas var šķirt 180 grādu leņķī.

Problēmas un to risinājumi

Neizdevās saglabāt, jo "fails nav atrasts".

Šis ziņojums tiek parādīts, kad redaktors vairs nevar atrast tajā augšupielādētos fotoattēlus. Aizsargājot produktu, fotoattēliem jāatrodas tajā pašā vietā, no kuras tie tika augšupielādēti lietotnē ZOOMBOOK.

Ko darīt, ja krātuve ir iestrēgusi?

Glabāšanas laikā fotoattēli tiek nosūtīti uz serveri, un uzglabāšanas laiks ir atkarīgs no interneta ātruma, tāpēc process dažkārt var aizņemt kādu laiku, īpaši, ja tiek glabāti lieli faili. Ja process tiek pilnībā pārtraukts, mēģiniet aizvērt redaktoru un atkārtoti atvērt to. Ja, atkārtoti atverot produktu, izkārtojumā ir nesaglabāti fotoattēli, lietotne lūgs tos atkārtoti ielādēt.

Vai rediģējat klientu sūtītos maketus?

Mēs nepārskatām un nelabojam klientu izveidotos un pasūtītos foto grāmatu izkārtojumus. Pēc pasūtījuma veikšanas jūsu prece nekavējoties tiek nodota ražošanā. Ja jums ir nepieciešams padoms vai ir jautājumi par izkārtojumu, vienmēr varat sazināties ar mums e-pastā palidziba@zoombook.lv vai pa tālruni.
+370 657 20 226.

Vai varat izveidot izkārtojumu manai foto grāmatai?

Mēs nenodrošinām fotogrāmatu maketēšanas pakalpojumus. Lai atvieglotu jūsu darbu, esam izveidojuši jums veidnes. Izvēlieties sev tīkamā stila vai tēmas veidni un augšupielādējiet savus fotoattēlus iepriekš sagatavotās vietās, ātrāk izveidojiet fotogrāmatu, ja izvēlēsities automātisko fotoattēlu izkārtojumu, kas sakārtos jūsu fotoattēlus dažu sekunžu laikā.

Vai pēc pasūtīšanas ir iespējams preci pielāgot?

Nē. Pēc pasūtījuma veikšanas izkārtojums tiek automātiski pārsūtīts uz ražošanu.

Ko darīt, ja es aizmirsu savu paroli?

Pieteikšanās logā noklikšķiniet uz pogas "Es aizmirsu savu paroli" - tikko atvērtajā logā ievadiet savu paroli un uz jūsu e-pastu tiks nosūtīta paroles maiņas saite.

Vai ir iespējams nomainīt pieteikšanās paroli?

Jā. Piesakieties savā kontā un atlasiet funkciju "Mainīt paroli".

Es nesaņēmu e-pastu ar apstiprinājuma saiti, paroles maiņas funkciju vai pasūtījuma informāciju.

Atkarībā no izmantotā e-pasta, ZOOMBOOK sūtītās vēstules ik pa laikam var nonākt e-pastā esošajā SPAM (surogātpasta), sludinājumu vai sociālo tīklu ziņu mapēs. Mēs iesakām pārbaudīt šīs vai citas mapes savā e-pastā, ko izmantojāt, reģistrējoties ZOOMBOOK sistēmā.

Vai es varu pārsūtīt izveidoto produktu uz citu kontu?

Atvainojiet, bet šī iespēja nav pieejama.

Kā grozam pievienot divus dažādus produktus?

Vispirms pievienojiet grozam pirmo preci. To var izdarīt, piesakoties savā profilā un dodoties uz sadaļu "Mans plaukts", uzklikšķiniet uz pelēkā kvadrāta uz veidojamās preces un izvēlieties "Atvērt". Pēc ieiešanas redaktorā nospiediet "Pasūtīt". Atrodoties grozā, noklikšķiniet uz pogas "Pievienot citu preci". Atkārtojiet visu procesu vēlreiz no sākuma tikai ar citu produktu.

Lojalitātes programma, atlaižu kodi, dāvanu kuponi

Kā darbojas ZOOMBOOK lojalitātes programma?

Tu atgūsti līdz 5% no katra pasūtījuma summas ZOOMBOOK lojalitātes punktu veidā. Šos punktus var izmantot, lai segtu līdz 30% no kārtējā pasūtījuma summas. Lai uzzinātu vairāk, skati informāciju sadaļā Lojalitātes līmenis.

Cik lojalitātes punktu man ir un kāds lojalitātes līmenis ir sasniegts?

Lojalitātes līmenis un nopelnītie punkti ir uzradīti sadaļā Lojalitātes līmenis.

Kā izmantot atlaides kodu?

Ieliec sagatavoto produktu grozā un pasūtīšanas solī “Apmaksa” ievadi atlaides kodu laukā “Atlaides kods / Dāvanu karte”.

Vai jūs izsniedzat atmaksu, ja pirms norēķināšanās esmu aizmirsis ievadīt atlaides kodu?

Atvainojamies, bet, ja pirkuma laikā aizmirstat ievadīt atlaides kodu - nauda netiek atmaksāta.

Kā izmantot ZOOMBOOK dāvanu karti?

Ieliec sagatavoto produktu grozā un pasūtīšanas solī “Apmaksa” ievadi dāvanu kartes kodu laukā “Atlaides kods / Dāvanu karte”.