• 💎Ar kodu SPĪDUMS 50% atlaide fotogrāmatām ar glancētām lapām!💎

  •  

Bieži uzdotie jautājumi

Palīdzība

 

  • *Jautājumu vai problēmu gadījumā palīdzības dienests sniedz atbalstu no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00. Darbadienās uz e-pasta ziņojumiem tiek atbildēts 24 stundu laikā.

 

Izgatavošana, piegāde, apmaksa, maketa izveide, glabāšana

LITE versija ir paredzēta ātrai fotogrāmatas izveidei, ja lietotājam nav laika vai vēlēšanās veidot maketu pašam. Fotoattēlu skaits ir ierobežots — no 24 līdz 120 attēliem. Fotoattēli tiek automātiski izvietoti pa vienam katrā albuma lappusē. Lietotājs var pielāgot fotoattēla proporcijas lappusē un pievienot īsu aprakstu. Fotogrāmatu var saglabāt, lai turpinātu darbu vēlāk. Redaktora PRO versijā var augšupielādēt neierobežotu skaitu fotoattēlu. Lietotājs var atlasīt fotoattēlu automātisku izkārtošanu maketā vai izvietot tos pats. Šajā versijā iespējams mainīt fonu, izvietot dažādus dekoratīvos elementus un pievienot tekstu. Fotoattēlu var ievietot rāmī vai lietot tam masku, pielāgot krāsu un mainīt spilgtumu. Fotogrāmatu var saglabāt, lai turpinātu darbu vēlāk.

Fotogrāmatas, piezīmju grāmatas un plānotāji parasti tiek izgatavoti 3–4 darbdienu laikā. Fotokanvu, sienas kalendāru un plakātu izgatavošanai ir nepieciešamas 1–2 darbdienas. Pastkartes tiek izdrukātas 1 darbdienas laikā. Pasūtījumus, kas ir apstiprināti un apmaksāti līdz pulksten 23.00, sāk izgatavot nākamajā darbdienā.

Visus ZOOMBOOK produktus, izņemot pastkartes, piegādā kurjerdienests uz norādīto adresi. Kurjerdienesta pakalpojuma cena ir 3,60 €. Piegādes maksa, izvēloties piegādi uz Omniva pašapkalpošanās pakomātu, ir 2,69 €. Piezīme. Uz Omniva pakomātu var piegādāt tikai šāda izmēra fotokanvas: 20x30 cm, 30x40 cm, 25x50 cm, 30x30 cm.

Jā, ZOOMBOOK produktus (izņemot fotokanvas) var saņemt arī ārvalstīs. Šādā gadījumā tie ir jāpasūta tīmekļa vietnē www.zoombook.com. Lai pieteiktos šajā vietnē, var izmantot esošus pieteikšanās datus un piekļūt produktiem, kas iepriekš izveidoti vietnē www.zoombook.lv.

Lai uzzinātu redaktora PRO versijā veidotas grāmatas cenu, ir jānoklikšķina uz pogas “Mainīt” (blakus informācijai par grāmatas formātu augšējā rīkjoslā) vai uz pogas “Pasūtīt”. Veidojot fotogrāmatu LITE versijā, tās cenu var apskatīt gan skatā “Lappuse”, gan skatā “Makets”. Fotogrāmatas galīgā cena ir atkarīga no atlasītā formāta, vāka veida, lappušu skaita un papīra veida (glancēts vai matēts). Atlaide tiek piemērota pirkumu grozā, taču cenu ar atlaidi var apskatīt arī fotogrāmatas cenas kalkulatorā un abās redaktora versijās.

Par pasūtītajiem ZOOMBOOK produktiem var samaksāt internetbankā, izmantojot PaySera maksājumu sistēmu. Lietotājs var atlasīt ierasto internetbanku. Ja uzņēmumam ir nepieciešams faktūrrēķins, lai apmaksātu pasūtījumu ar bankas pārskaitījumu, tas ir jāpieprasa, rakstot uz e-pasta adresi. palidziba@zoombook.lv

Lai izsekotu pasūtījuma izpildes gaitai, ir jāpiesakās savā kontā. Kontā sadaļā “Mani pasūtījumi” var apskatīt veikto pasūtījumu vēsturi. Turpat var redzēt pasūtījuma veikšanas datumu, pasūtīto produktu skaitu, samaksāto naudas summu un piegādes informāciju. Turklāt var redzēt, kāda atlaide tika piemērota, veicot konkrēto pasūtījumu. Pēc pasūtījuma veikšanas lietotājs saņem divus e-pasta ziņojumus. Pirmajā e-pasta ziņojumā ir apmaksas apstiprinājums, savukārt otrajā ir informācija par produkta izgatavošanu un tā piegādi, kā arī rēķins.

Rēķins tiek pievienots e-pasta ziņojumam, kurā klients tiek informēts par produkta izgatavošanu. Rēķinu var arī lejupielādēt, atverot konta sadaļu “Mani pasūtījumi”. Ja pasūtījumu veic uzņēmums, tā rekvizīti ir jānorāda pasūtīšanas brīdī. Ja uzņēmumam ir nepieciešams faktūrrēķins, lai apmaksātu pasūtījumu ar bankas pārskaitījumu, tas ir jāpieprasa, rakstot uz e-pasta adresi palidziba@zoombook.lv.

Izveides procesā esoši produkti tiek glabāti vienu gadu kopš pēdējās veiktās korekcijas, savukārt pasūtītie produkti tiek glabāti divus gadus no pasūtīšanas datuma. Lietotājs saņem e-pasta ziņojumu ar brīdinājumu 15 dienas pirms maketa dzēšanas. Kad glabāšanas termiņš tuvojas beigām, līdz dzēšanai atlikušais dienu skaits tiek parādīts blakus produktam sadaļā “Mans plaukts”. Ja nevēlies, lai glabāšanas termiņa beigās produkts tiktu dzēsts, pasūti to vēlreiz vai veic maketā kādas korekcijas un saglabā to — produkta glabāšanas termiņš tiks paildzināts.

Par produktiem

Jebkurā ZOOMBOOK fotogrāmatā (izņemot grāmatu ar personalizētu mīksto vāku) ir balta priekšlapa (ieklājlapa). Šī ieklājlapa ir redzama maketā gan redaktora PRO, gan LITE versijā.

Fotogrāmatas iekšlapas tiek izgatavotas no glancēta vai matēta 170 g/m2 MultiArt Silk papīra.

Glancētās iekšlapas tiek noklātas ar speciālu UV laku, kas piešķir papīram spīdumu un fotoattēliem — lielāku kontrastu un krāsu piesātinājumu, turklāt laka pasargā papīru no ultravioletā starojuma iedarbības. Matētās iekšlapas ar laku apstrādātas netiek.

Minimālais lappušu skaits grāmatā ir 24, savukārt maksimālais — 120 lpp. Atlasot papildu lappušu pievienošanas opciju, ikreiz tiek pievienotas 8 lappuses.

Piezīmju grāmatas iekšlapām tiek izmantots dzeltenīgs papīrs. Iekšlapas var būt: tīras (bez apdrukas); līniju; punktainas. Iekšlapu veidu lietotājs izvēlas redaktora rīkjoslā, sadaļā “Lapas”.

Iekšlapas tiek izgatavotas no dzeltenīga papīra. Pieejami šādi formāti: A5 starptautiskais plānotājs (angļu valodā).

ZOOMBOOK fotokanvas tiek izgatavotas, izmantojot nekaitīgas drukas tehnoloģiju (HP Latex), kas ir ieguvusi GREENGUARD sertifikātu un nerada apdraudējumu veselībai. Šī tehnoloģija atbilst vienam no visstingrākajiem ķīmiskā piesārņojuma standartiem pasaulē. Ražošanas procesā tiek izmantots matēts, sintētisks, skābes nesaturošs materiāls, kas paredzēts ilgstošai izmantošanai un kam ir nedaudz raupja, audeklam raksturīga virsma. ZOOMBOOK fotokanvas ir paredzētas iekštelpām un ir piemērotas lietošanai pat bērnistabā. Audekls neizplata aromātu un ir videi nekaitīgs. Fotokanvu piegādā jau nostiprinātu uz koka rāmja, — atliek vien to piekārt!

Kā izmantot ZOOMBOOK redaktora PRO versiju?

ZOOMBOOK ir atjauninājis redaktora PRO versiju, padarot to parocīgāku lietotājam. Arī atjauninātajā versijā lietotājs var rediģēt un pasūtīt visus savus iepriekš sagatavotos produktus. Jaunajā versijā joprojām ir pieejamas visas iecienītākās funkcijas, taču to lietojums ir padarīts vēl ērtāks. Redaktora PRO versijā lietotājs var izmantot jaunas fotogrāmatu veidnes un papildinātu dekoratīvo elementu galeriju.

ZOOMBOOK redaktors darbojas visos interneta pārlūkos. Tomēr ieteicams izmantot Google Chrome pārlūku, kurā ZOOMBOOK produktu redaktori darbojas visoptimālāk.

Dzeltenā punktainā līnija, kas parādās redaktora atvēruma skatā, iezīmē piemali — optimālo robežu, līdz kurai būtu ieteicams izvietot fotoattēlus. Visiem būtiskajiem elementiem, kas nav jānogriež, ir jāatrodas iekšpus dzeltenās līnijas. Tomēr, ja vēlies, lai fotoattēls noklāj visu lapu, tam ir pilnībā jānosedz lapa vai atvērums līdz tālākajām ārmalām.

Lai izvēlētos vēlamo vāka veidu ZOOMBOOK redaktora PRO versijā, noklikšķini uz pogas “Mainīt”, kas atrodas blakus informācijai par fotogrāmatas formātu.

ZOOMBOOK redaktora PRO versijā ir nodrošināta automātiskas saglabāšanas funkcija. Tas nozīmē, ka projekts tiek automātiski saglabāts, ja lietotājs ir pieteicies sistēmā un darbojas redaktorā vismaz 5 minūtes. Lai saglabātu fotogrāmatu, ir jāreģistrējas vai jāpiesakās. Izmaiņas var saglabāt, arī klikšķinot uz pogas “Saglabāt” redaktora labajā stūrī. Redaktora LITE versijā nav nodrošināta automātiskas saglabāšanas funkcija, tāpēc fotogrāmatas saglabāšanai ir jāklikšķina uz pogas “Saglabāt”.

Saglabājot projektu, fotoattēli tiek augšupielādēti serverī. Ir ieteicams saglabāt fotogrāmatu regulāri, jo pretējā gadījumā maketa vienreizēja saglabāšana tikai pēc darba beigšanas var neparedzēti ieilgt. Redaktora PRO versijā ir nodrošināta automātiskas saglabāšanas funkcija, tāpēc projekts tiek saglabāts reizi 5 minūtēs.

Visi izveidotie un saglabātie produkti (izņemot fotokanvas) tiek saglabāti sadaļā “Mans plaukts”. Lietotājs var jebkurā brīdī piekļūt ikvienam savā plauktā saglabātajam produktam un rediģēt to. Produktu var kopēt, dzēst vai pārdēvēt. Lai piekļūtu plauktam, ir jādodas uz sadaļu “Mans plaukts”. * Izveides procesā esoši produkti tiek glabāti vienu gadu pēc pēdējās veiktās korekcijas, savukārt pasūtītie produkti tiek glabāti divus gadus no pasūtīšanas datuma. Lietotājs saņem e-pasta ziņojumu ar brīdinājumu 15 dienas pirms maketa dzēšanas. Kad glabāšanas termiņš tuvojas beigām, līdz dzēšanai atlikušais dienu skaits tiek parādīts blakus produktam sadaļā “Mans plaukts”. Ja nevēlies, lai glabāšanas termiņa beigās produkts tiktu dzēsts, pasūti to vēlreiz vai veic maketā kādas korekcijas un saglabā to — produkta glabāšanas termiņš tiks paildzināts.

Piesakoties savā profilā un dodoties uz sadaļu “Mans plaukts”, lietotājs pie fotogrāmatas sīktēla redz projekta nosaukumu, formātu, lappušu skaitu, sākotnējo cenu un cenu ar atlaidi (ja piemērojama). Pelēkotajā kvadrātā uz fotogrāmatas sīktēla var piekļūt papildu funkcijām. Jebkuru grāmatu plauktā var atvērt jebkurā brīdī, lai turpinātu rediģēšanu. Turklāt grāmatu var kopēt, dzēst vai pārdēvēt.

Lai redzētu, kā varētu izskatīties izdrukāta fotogrāmata, ir jānoklikšķina uz pogas “Priekšskatījums” augšējā rīkjoslā pa labi.

Lai pasūtītu fotogrāmatu, piezīmju grāmatu vai kalendāru, ir jānoklikšķina uz pogas “Pasūtīt” loga augšējā labajā stūrī. Pārskati visas albuma lappuses līdz pēdējai un pārliecinies, ka maketā nav kļūdu vai nepilnību. Apstiprini pārskatīto maketu. Pēc tam vēlreiz noklikšķini uz pogas “Pasūtīt”, lai pasūtītu pārskatīto un pabeigto projektu. Svarīgi! Lai saglabātu fotogrāmatas maketā izdarītās izmaiņas un veiktu pasūtījumu, ir jāreģistrējas ZOOMBOOK sistēmā.

Iepriekš izveidotas fotogrāmatas formātu var mainīt sadaļā “Mans plaukts” — jānoklikšķina uz pelēkotā kvadrāta (uz grāmatas sīktēla) un jāatlasa opcija “Mainīt formātu”. Tiks izveidota grāmatas kopija izvēlētajā formātā. SVARĪGI! Fotogrāmatas formāta maiņa var nevēlami ietekmēt dažu elementu izvietojumu, tāpēc pirms pasūtīšanas ir svarīgi rūpīgi pārskatīt jauno versiju.

Kā izmantot ZOOMBOOK redaktora PRO versiju?

Atvērumu secību var mainīt maketa kopskatā. Lai pārvietotu atvērumu, noklikšķini uz tā un neatlaižot velc un nomet vēlamajā vietā.

Kopskatā var pievienot 8 papildu lappuses (4 atvērumus) vai tikai vienu atvērumu. Atlasītajā atvērumā noklikšķini uz pelēkotā izvēlnes kvadrāta, lai pievienotu vienu vai vairākus atvērumus.

Lai ievadītu tekstu, izvēlnē atlasi “Teksts” un noklikšķini uz tekstlodziņa vai aizvelc un nomet to uz lappuses. Teksta rediģēšanas rīki ir pieejami rediģēšanas rīkjoslā kreisajā pusē. Rīkjoslā var atlasīt iepriekš sagatavotas teksta veidnes. Tekstu var ievadīt tieši tekstlodziņā vai ielīmēt no cita avota (kombinācija Ctrl+C un Ctrl+V).

Nav ieteicams mēģināt vienlaikus ielādēt daudz fotoattēlu. Ja dators nav pietiekami jaudīgs vai interneta savienojums ir lēns, projekta saglabāšana var neparedzēti ieilgt vai būt traucēta. Tāpēc, ja ir paredzēts augšupielādēt daudz fotoattēlu, mēs iesakām veidot un saglabāt projektu periodiski.

Jā, šāda funkcija ir paredzēta. Noklikšķini uz izvēlētā fotoattēla un uznirstošajā rīkjoslā atlasi iespēju “Izplest pa visu atvērumu” vai arī velc attēlu aiz tā stūriem, lai pielāgotu izmēru. Piezīme. Nav ieteicams izvietot cilvēka seju fotoattēlā pārāk tuvu lappuses iekšējai malai.

Rīkjoslā atlasi opciju “Apmale”. Pēc tam vari atlasīt apmales biezumu un krāsu. Rāmi var lietot gan vienam, gan uzreiz visiem fotogrāmatā izvietotajiem fotoattēliem.

Krāsainu attēlu var padarīt melnbaltu vai piešķirt tam sēpijas toni. Rīkjoslā atlasi opciju “Efekti”, lai izvēlētos un lietotu atlasītajam fotoattēlam vēlamo efektu.

Problēmas un risinājumi

Šāds ziņojums parādās, ja redaktors vairs neatrod augšupielādējamos fotoattēlus. Fotogrāmatas saglabāšanas brīdī fotoattēliem jāatrodas tajā pašā vietā, no kuras tie tika augšupielādēti redaktorā.

Projekta saglabāšanas brīdī fotoattēli tiek augšupielādēti serverī. Šī procesa ilgums ir atkarīgs no interneta datu pārraides ātruma, tāpēc dažkārt saglabāšana mēdz ieilgt, jo īpaši gadījumā, kad ir jāielādē liela apjoma datnes. Ja process apstājas pavisam, pamēģini aizvērt projektu un atvērt to vēlreiz. Atverot grāmatu atkārtoti, maketā būs redzami nesaglabāti fotoattēli, un redaktors aicinās augšupielādēt tos vēlreiz.

Klientu izveidotos maketus un pasūtītos produktus mēs nepārskatām un nerediģējam. Līdzko pasūtījums ir veikts un apmaksāts, fotogrāmata vai cits produkts automātiski tiek nosūtīts uz druku. Ja ir nepieciešams padoms saistībā ar fotogrāmatas maketa izveidi, sazinies ar mums, rakstot uz e-pasta adresi palidziba@zoombook.lv vai zvanot uz tālruņa numuru +371 288 65 780.

Pašlaik maketēšanas pakalpojumus mēs nepiedāvājam. Lai atvieglotu albuma izveidi, esam sagatavojuši dažādas fotogrāmatu veidnes. Atlasi veidni atbilstīgi vēlamajai tematikai vai nolūkam, augšupielādē fotoattēlus un izvieto tos paredzētajās vietās. Visātrākais fotogrāmatas maketa izveides paņēmiens ir ZOOMBOOK redaktora LITE versija, kas sarežģītāko darbu paveiks tavā vietā.

Nē. Līdzko pasūtījums ir veikts un apmaksāts, produkts tiek automātiski nosūtīts uz druku.

Taip. Prisijunkite prie savo Jā. Piesakies savā profilā un atlasi opciju Paroles maiņa.

Pieteikšanās logā noklikšķini uz saites “Vai aizmirsi savu paroli?”, ievadi savu e-pasta adresi un uzgaidi, līdz uz tavu e-pastu tiek nosūtīts ziņojums ar paroles maiņas saiti.

Dažkārt ZOOMBOOK sūtītie e-pasta ziņojumi tiek ievietoti surogātpasta, reklāmas vai sociālo tīklu ziņojumu mapē. Mēs iesakām regulāri pārskatīt šo mapju saturu e-pastā, kura adresi izmantoji, reģistrējoties ZOOMBOOK vietnē.

Kā izmantot ZOOMBOOK redaktora PRO versiju?

Lai rediģētu atlasīto fotoattēlu, rīkjoslā noklikšķini uz opcijas “Efekti”.

Atlasot fotoattēlus, pievērs uzmanību to kvalitātei un izšķirtspējai. Nav ieteicams izmantot attēlu, kura izšķirtspēja ir mazāka par 300 dpi. Šāds attēls izdrukā būs miglains. Ja fotoattēla izšķirtspēja ir nepietiekama, redaktors brīdina lietotāju — ekrānā parādās sarkana izsaukuma zīme. Nav ieteicams arī izvēlēties tumšus fotoattēlus vai tādus, kuros cilvēku sejas ir noēnotas (piemēram, fotografējot pret sauli). Šādi attēli var izrādīties par tumšu fotogrāmatai.

Pirms augšupielādes fotoattēli nav katrā ziņā jāapstrādā. Pārāk gaišus vai pārāk tumšus attēlus, kā arī krāsu piesātinājumu var rediģēt redaktorā. Piezīme. Iegaumē — datora ekrānā fotoattēli bieži izskatās spilgtāki un gaišāki nekā izdrukā.

Vairākumā gadījumu krāsu atšķirību cēlonis ir datora monitora iestatījumi — ekrānā fotoattēli var izskatīties gaišāki un/vai spilgtāki nekā fotogrāmatā. Krāsu atšķirības var izraisīt arī nepienācīgi kalibrēts monitors. Attēli fotogrāmatā atšķiras no fotodarbnīcā drukātām fotogrāfijām tāpēc, ka tiek izmantotas dažādas drukas tehnoloģijas. ZOOMBOOK fotogrāmatās tiek izmantots speciāls matēts MultiArt Silk papīrs, un drukas iekārtas ir kalibrētas atbilstīgi starptautiskiem standartiem. Ja tev ir jautājumi par fotogrāmatu drukas tehnoloģiju, sazinies ar mums, rakstot uz e-pasta adresi palidziba@zoombook.lv.

Atlasot fotoattēlus, pievērs uzmanību to kvalitātei un izšķirtspējai, kura nedrīkst būt mazāka par 300 dpi. Šāds attēls izdrukā būs miglains. Ja fotoattēla izšķirtspēja ir nepietiekama, redaktors brīdina lietotāju — ekrānā parādās sarkana izsaukuma zīme. Izvairies izvietot tumšus fotoattēlus, kā arī tādus, kuros cilvēku sejas ir noēnotas (piemēram, fotografējot pret sauli). Šādi attēli fotogrāmatai ir par tumšu.

PLai izmantotu šādas fotogrāfijas albumā, mēs iesakām tās ieskenēt un saglabāt JPG formātā — pēc tam datnes var augšupielādēt fotogrāmatu redaktorā. Papīra fotogrāfijas var arī pārfotografēt, taču šādā gadījumā ir jāpārliecinās, ka attēls ir spilgts un nav miglains.

Lojalitātes programma, atlaižu kodi, kuponi

Tu atgūsti līdz 5% no katra pasūtījuma summas ZOOMBOOK lojalitātes punktu veidā. Šos punktus var izmantot, lai segtu līdz 30% no kārtējā pasūtījuma summas. Lai uzzinātu vairāk, skati informāciju sadaļā Lojalitātes līmenis.

Ieliec sagatavoto produktu grozā un pasūtīšanas solī “Pārskatīt pasūtījumu” ievadi atlaides kodu laukā “Atlaides”.

Ieliec sagatavoto produktu grozā un pasūtīšanas solī “Pārskatīt pasūtījumu” ievadi dāvanu kartes kodu laukā “Atlaides”.